Porankowy INSTAGRAM

12 kwietnia 2012

MPK

O tym, że nasze miasto jest w kompletnej rozsypce komunikacyjnej chyba już każdy wie. Połapać się nie można, który przystanek gdzie aktualnie się znajduje i jaki autobus danego dnia przyjedzie na ten przystanek. Na temat godzin przyjazdu autobusów nawet nie rozmawiajmy. O tramwajach nie wspominam, bo nasz fyrtel ostatnio w ogóle odcięto od tego rodzaju komunikacji.
Zdezorientowany człowiek szuka więc pomocy na stronach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i przy okazji natyka się na urocze kwiatki:

Informujemy, że od 6 lutego 2012 r., autobusy linii T3 zatrzymywać się będą na nowym przystanku „Os. Kopernika” (dla wysiadających) zlokalizowanym przy ostatniej latarni na ul. Jawornickiej przed skrzyżowaniem z ul. Promienistą. Z uwagi na ukształtowanie ulicy, rozmieszczenie latarni oraz nawierzchnię pobocza, autobusy powinny zatrzymywać się na wysokości latarni z tabliczką przystankową.


Czyż ta latarnia nie jest urocza? Tylko u nas z taką precyzją można określić lokalizację przystanku. 

Co ciekawe, niedawno byłam na tym przystanku i rzeczywiście opis pasuje co do joty.

Ale, ale... Najciemniej to chyba pod latarnią. Na autobus czekałam dobre pół godziny...

2 komentarze:

  1. Ja spasowałam... do pracy ide 45 min, ale nie wsiadam do tego dziadostwa...
    Porażka... jak mi sie kiedys zachciało tyłek wieść jak lord to staliśmy w mega kilometrowym korku na grunwaldzkiej...
    Niech mnie ręka boska chroni przed takimi pomysłami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ...dlatego też doceniam uroki mieszkania w centrum w mniejszej miejscowości... 5 min pieszo do przedszkola, potem następne 5 minut do jednej pracy i 300 m do drugiej...

    OdpowiedzUsuń